ETHIOPIA FİLTRE KAHVE

22,68 TL

Dünya Kahvelerinin eşsiz lezzetlerinden bir tanesidir.

Gramaj : 250
Sertlik : Yumuşak

ETHIOPIA FİLTRE KAHVE

Etiyopya (Habeşistan) bu bölgede kahve üreticisi olarak özel bir yere sahiptir. Yoğun egzotik meyveler ve turunç tatları içeren lezzeti ile gün boyu sizlere eşlik edecektir.

ETİYOPYA ÇEKİRDEK NOTLARI

Coğrafi Kökeni          : Hafursa, Etyopya Yirgacheffe ilçesine bağlı Gedeo Bölgesi.

Yükseklik                  : 6300 - 7500 m

Büyüyen Şartlar       : Genellikle tropikal iklimlerde yetişir. Fakat gölgeli, balçıklı olan topraklarda daha fazla verim alındığı görülmüştür.

Kızartma                    : Orta, Koyu

BULGULAR

Çekirdek Görünümü : Koyu renk, orta yağlılık ve küçük (kahve meyvesinin içinde iki yerine bir çekirdek geliştiğinde oluşan küçük, yuvarlak çekirdektir. Normal kahve çekirdeklerine göre daha parlak, daha asidik fakat daha yumuşaktır. )

Tadım Notları            : Süper bir içim parlaklığına sahiptir. Hafif gövdeli - hemen hemen çay gibi – ikna edici bir şekilde çiçek ve meyve notalarına sahiptir.

Karakter                    : Gölgede yetişen kahve çekirdekleri yüksek sıcaklıklara maruz bırakılmamalıdır. Bırakıldığı takdirde meyvelerin olgunlaşma süreleri uzar ve tatlar daha karmaşık hale gelir. Annenizden ikindi zamanı çay ile bisküvi istediğinizde çay yerine Etiyopya Kahvesi içmeyi tercih edebilirsiniz.